מוצרים להגנת השמיעה

תחומים רבים בתעשייה מצריכים עבודה בסביבה רועשת, בין אם מדובר בבנייה ובין אם מדובר בתעשייה, במשרד או בבית עסק. רעש מזיק לאורך זמן יוצר נזק למנגנון השמיעה – נזק בלתי הפיך שאותו לא ניתן לתקן. אם בעבר לא הייתה הקפדה על מיגון העובדים ודאגה לשמירה על ביטחונם, הרי שהיום יש מודעות רבה יותר לצורך בהגנה ודאגה לציוד מגן.

עובדים בטוח

עובדים רבים בישראל נפגעים בתאונות עבודה למרות המודעות לאמצעי הגנה, ולא מעט נותרים עם נזקים לצמיתות. תאונות עבודה רבות יכולות היו להימנע או לפחות לגרום לנזק מועט יותר אילו הקפידו על בטיחות בעבודה. האחריות לבטיחות היא בראש ובראשונה של מקום העבודה וחברות הפועלות על פי חוקי הבטיחות בעבודה דואגות לצייד את עובדיהן בציוד מגן על פי הצורך.

תקנות הגנת השמיעה

בתקנות הגנת השמיעה מפורטים סוגי העבודות הנחשבות לבעלות רעש מוגבר ומזיק, בהן עבודות בנייה, נגרות, ליטוש מכני, הפעלת ציוד מכני הנדסי, הפעלת מכסחות דשא ועוד רבות. חשיפה ממושכת לרעש של כלי עבודה עלולה לגרום לנזק, ועל פי התקנים חשיפה יום־יומית וממושכת לרעשים של 85 דציבלים ויותר מחייבת את העובדים להשתמש בציוד להגנת השמיעה.

שימוש בציוד מגן לאוזניים

האוזניים הן איבר רגיש לרעש ושהייה במקום עבודה שבו ישנו רעש תמידי, גם אם אינו מאוד חזק, עלולה לגרום לאובדן שמיעה, לירידה בשמיעה, לצלצולים באוזניים ולנזק ארוך טווח. הציוד להגנת השמיעה שפותח בשנים האחרונות ניתן להתאמה של גודל וסוג, כך שהוא אינו מגביל ואינו מהווה מטרד במהלך העבודה. הטכנולוגיה המתפתחת בתחום הגנת השמיעה הביאה לפיתוחים של מוצרים איכותיים ונוחים אשר מפחיתים משמעותית את הרעשים המזיקים. ישנן אוזניות מגן הכוללות קשת נוחה הניתנת להתאמה לכל גודל לנוחות מרבית, כך שגם אם יש צורך לעבוד במשך שעות רבות עם ציוד מגן, הוא עדיין יאפשר נוחות מרבית. גם אנשים שעובדים בבית בשיפוץ, בגינה או מאזינים למוזיקה צריכים להיות מודעים לצורך להגן על שמיעתם, גם אם מדובר ברעשים חזקים וגם אם מדובר ברעש מתמשך.

כשמדובר על עבודה בתנאי רעש באופן יום־יומי יש חשיבות רבה להגנת האוזניים, ולכן אחד המוצרים החשובים כציוד עבודה הוא האוזניות, אותן ניתן למצוא גם בצבעים בוהקים לצורך הגברת הנראות. הכריות נוחות ורכות ועוטפות את האוזניים, כך שהן כמעט לא מורגשות ומאפשרות הפחתת רעשים משמעותית. חשוב שהאוזניות יעמדו בתקן איכות כדי שאפשר להיות בטוחים שהם באמת מגינות על האוזניים. למי שמעדיף אטמי אוזניים רב פעמיים, האביזרים הללו מגיעים בקופסה עם אפשרות לתלייה על הבגד, והאטמים עצמם מחוברים ביניהם בחוט, כך שניתן לתלות אותם על הצוואר למניעת אובדן. 

אביזרי מגן ממותגים לעובדים

ארגונים וחברות בתחום התעשייה במשק מודעים היום לחובה לדאוג לעובדים ולציוד הגנה מתאים, ורוכשים את הפריטים בכמות גדולה ואף מפקחים על השימוש בהם למען בטיחותם של העובדים. חברות רבות מוסיפות מיתוג על המוצרים המיועדים לעובדים ודואגות להדפיס את לוגו החברה, ציור או ביטוי כלשהו המחבר את המוצר לחברה. את המיתוג ניתן להזמין יחד עם הזמנת אביזרי הבטיחות לעובדים גם בכמות גדולה מאוד ואף לבחור את צבע הכיתוב, הסוג והצורה. חברת שוגון הוותיקה משווקת בשוק לחברות וארגונים גדולים פרטיים, ציבוריים ולארגוני הביטחון ציוד מגן לכל צורך. ניתן להזמין אביזרי מגן בכמות גדולה בנוסף להזמנת מיתוג לפי בחירה, כך שתוכלו להיות בטוחים שהמוצרים איכותיים, עומדים בתו תקן, מיוצרים ומעוצבים באחריות חברה איכותית ומובילה.