בראש ובראשונה הגנה על הפנים והראש

בראש ובראשונה הגנה על הפנים והראש

הטכנולוגיה המתקדמת בעידן המודרני הביאה ליכולות רבות בכל תחומי החיים. היום ניתן לבנות לגובה רב, להקים מחלפים, לבנות מכונות משוכללות ולייצר כמעט כל דבר. כל עשייה כזו מצריכה תעשייה שבה עובדים אנשי מקצוע היודעים את המלאכה. ישנם מקומות עבודה רבים שבהם נדרשת הגנה על העובדים ונדרש ציוד מתאים כדי לדאוג לביטחונם במהלך העבודה. בדיוק כפי שמנתחים זקוקים לכפפות סטריליות כשהם נכנסים לבצע ניתוחים, כך עובד שנדרש במסגרת עבודתו לטפס לגובה זקוק לקסדה מתאימה שתגן על ראשו. כל אותם כללים של בטיחות בעבודה והחובה לספק ציוד מגן מתאים לעובדים הם חלק מתקנות הבטיחות בעבודה.

שומרים על הראש

ציוד מגן לראש כולל פריטים שונים המיועדים להגן על כל חלקי הפנים והראש לפי סוג העבודה  הנדרשת. עבודה בסביבת חומרים ניתזים או אבק מסוכן מצריכה ציוד הגנה לפנים כמו משקפי מגן, מגן פנים ולפעמים גם מסכה, ועבודה בסביבת חפצים כבדים מצריכה קסדה עמידה לצרכים אלו. במקרים של עבודה המצריכה קסדה והגנה מהשמש, הפריט המתאים ביותר הוא שולון - כובע רחב שוליים הכולל קסדה ומגן עורף, וכך העובדים יכולים להיות בטוחים שהם מוגנים. כשעובדים נדרשים לבצע את עבודתם בחוץ, הם צריכים לחבוש כובע מצחייה שהוא כובע קיץ אשר יגן על הפנים מהשמש, ואם הם זקוקים גם להגנה נוספת מאסיבית יותר, כובע חבטות יכול למנוע פגיעה של חפצים בשל הריפוד הקשיח המצוי בתוך הכובע. ישנם כובעי חבטות המצוידים גם בפנס ראש לנראות טובה יותר ולעבודה בתנאי חושך. חלק גדול מהציוד כולל גם מחזירי אור וצבעים זוהרים כדי לשמור על יכולת הנראות של העובדים.

במדינה חמה כמו שלנו שהייה בחוץ לאורך זמן אינה בריאה, ואם יש צורך כזה, חייבים להגן על הגוף. משקפי שמש, קרם הגנה וכובע הם רק חלק מאותם עזרים שמיועדים לשמור עלינו מפני קרינת השמש המסוכנת. אבל יש אנשים שנדרשים לעבוד בחוץ שעות רבות, וכדי לשמור על בריאותם כובע מצחייה לא תמיד יספיק. במקרים כאלה יש כובעים עם מגיני עורף אשר מאפשרים לשמור על הגנה מפני השמש מכל כיוון.

קסדה בראש טוב

כולנו מכירים את הפרסומת "קסדה בראש טוב", ובמקרה הזה מדובר על חבישת קסדה בעת רכיבה על אופניים, אבל קסדה היא חלק מבגדי העבודה של עובדים רבים. כשמזמינים קסדות לעובדים חשוב לוודא שהן עשויות מחומרים איכותיים ושהן מותאמות לעבודה הספציפית. קסדה לעבודה בגובה יכולה להיות שונה מקסדה לעובד תשתיות קרקע וכו'. בעת הזמנת ציוד להגנת הראש והפנים עבור עובדים חשוב לוודא שמזמינים מחברה ידועה שמשווקת מוצרים איכותיים בלבד.

מיתוג על מוצרים

אחת הדרכים לחבר בין המוצרים לחברה ולעובדים היא מיתוג על אותם מוצרים, בין אם הם ניתנים במתנה לעובדים ובין אם הם חלק מבגדי העבודה והציוד הנלווה. ציוד שעליו שם החברה, לוגו או ביטוי המזוהה עם החברה או הארגון נראה מרשים יותר וגורם לעובדים להרגיש גאוות יחידה. ניתן להדפיס על מוצרים שונים בכמה שיטות ובמגוון רחב של צבעים, להזמין כמות גדולה של ציוד מחברה שמייעצת, משווקת, אורזת, שולחת ואחראית על כל שלבי הרכישה על שהמוצר יגיע אליכם לשביעות רצונכם. כשרוכשים ציוד עבור עובדים מחברת שוגון, אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא הקפדה על איכות, שכן במקרה של ציוד בטיחות - איכות שוות ערך לחיי אדם ושמירה עליהם. חברת שוגון משווקת ציוד מיגון לעובדים העומד בכל התקנים הנדרשים עבור חברות, עיריות, גופי הביטחון, המגזר הפרטי והציבורי.